Aktualności

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Bezpieczna Lubelszczyzna zaprasza do udziału w projekcie.

Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna w dniu 20.06.2023 r. rozpoczęło realizację projektu pn. „Bezpieczna Kobieta – program szkoleń dla kobiet z zakresu psychologii, zachowań w sytuacjach  kryzysowych, samoobrony, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wyszkolenia strzeleckiego. Edycja Pierwsza”. Program jest skierowany wyłącznie do kobiet, mieszkanek województwa lubelskiego w wieku od 18 do 60 lat i został podzielony na 4 moduły :

  1. Zajęcia teoretyczne obejmujące m.in.: zagadnienia prawne, zagadnienia prewencyjne i psychologiczne, działanie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, działanie w przypadku zagrożenia w przestrzeni publicznej, reagowanie na znaki i sygnały służb, sygnały w obronie cywilnej, powiadamianie służb ratunkowych itp.
  2. Pierwsza pomoc przedmedyczna oraz samoobrona – zajęcia praktyczne mające na celu budowanie poczucia bezpieczeństwa i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, dotyczących zarówno zdrowia jak i życia i mienia.
  3. Podstawy posługiwania się bronią – zajęcia z trenażerem na strzelnicy wirtualnej – bezpieczne wprowadzenia do posługiwania się bronią, które pozwoli w dostosowany do wymogów uczestniczek sposób nabrać wprawy i doświadczenia dotyczącego używania broni palnej.
  4. Zajęcia strzeleckie przy użyciu broni palnej – właściwe zajęcia strzeleckie na strzelnicy kulowej pozwalające wytrenować nawyki umiejętności potrzebne do korzystania z broni palnej.

Zapisu na szkolenia można dokonać przez profil Facebook Stowarzyszenia Bezpieczna Lubelszczyzna oraz stronę internetową www.bezpiecznalubelszczyzna.pl