„Twoja krew ratuje życie”

„Twoja krew ratuje życie”

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie O/ Kraśnik serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji poboru krwi pod nazwą „Twoja krew ratuje życie”. Zbiórka krwi odbędzie się 26 maja 2021 roku w godzinach 9:00-13:00 przy  Starostwie Powiatowym w Kraśniku Al. Niepodległości 20.

            Dzięki nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 każdy honorowy dawca krwi, który odda krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, może skorzystać z pełnopłatnego zwolnienia od pracy zarówno w dniu pobrania krwi, jak i w dzień po.

            Oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, a stosowany sprzęt jest sterylny i jednorazowy. Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie laboratoryjne i lekarskie, pozwalające ocenić stan zdrowia dawcy. Krew mogą oddać osoby zdrowe pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkim posiłku  wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

            Nie zapominajmy o ludziach potrzebujących naszej pomocy. Krwi nie można niczym zastąpić, ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest Wasza ofiarność.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby podzielić się darem krwi zapraszamy do zapisywania się pod numerem telefonu (81) 826-17-87. Dla uczestników Akcji przewidziane są upominki.